Як захиститися від порушення авторських прав?

Інтернет дає безліч можливостей для людей творчих професій знайти свою аудиторію. Однак є й інша сторона медалі, адже плагіат і порушення авторського права в мережі є дуже розповсюдженим явищем, з чим би ви не працювали — текстами, зображеннями, відео чи іншими творами.

Ось декілька порад, які допоможуть захиститися від порушення ваших авторських прав:

1) Підписуйте опубліковані твори, щоб їх було легко ідентифікувати. Ви можете використовувати загальноприйнятий знак копірайту («©»), прописувати авторство текстом, накладати водяний знак, робити помітки на сайті тощо.

2) Зберігайте всеможливі докази свого авторства. Ними можуть слугувати скріншоти, роздруківки екрану інтернет-сторінки, відеофайли та інші веб-інструменти.

3) Вагомим доказом порушення авторського права може стати також протокол огляду інтернет-сторінки адвокатом, адже такі докази, як скріншоти, можуть вважатися сфабрикованими.

Якщо ви виявили порушення своїх авторських прав, то, згідно із законодавством, у вас є право звернутися до власника веб-сайту та веб-сторінки, на яких розміщена або використана цифрова інформація, із заявою про припинення порушення. Така заява подається за представництвом адвоката та надсилається власнику веб-сайту. Одночасно копія заяви направляється і постачальнику послуг хостингу.


Залишити відповідь