Як уникнути ризиків у роботі фрілансера?

Блогери, копірайтери, дизайнери, інтернет-маркетологи, перекладачі — перелік професій, які користуються попитом на фрілансі, зростає з кожним роком. Але багато із таких спеціалістів працюють неофіційно, уникаючи сплати податків та тяганини із документами. Які ж існують ризики при такому форматі роботи?

Перш за все, потрібно розуміти, що, регулярно отримуючи кошти за виконання послуг, фрілансер по суті займається підприємницькою діяльністю. Робити це без офіційної реєстрації заборонено законом (ст.164 КУпАП). За таке порушення передбачено накладення штрафу.

Більше того — навіть займаючись підприємницькою діяльністю без офіційної реєстрації та отримуючи дохід, особа повинна сплатити податок від доходу у розмірі 18% — це передбачено Податковим кодексом України. І у разі виявлення несплати порушник зобов’язаний виплатити не лише цей податок, а й штраф у розмірі 25% від суми податку.

Найбільший ризик виникає тоді, коли сума несплаченого податку від доходів сягає тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян — у такому разі незареєстрованому фахівцю загрожує кримінальна відповідальність.

Щоб уникнути перелічених ризиків, український фрілансер може зареєструватись як фізична особа-підприємець (ФОП), отримавши третю групу єдиного податку. У такому випадку фахівець зможе оплачувати лише 5% податку від усього обігу коштів. Щоб точно обрати групу, яка вам підходить, ви можете попередньо прорахувати свої можливі доходи.

І, звичайно, ще один бонус легалізованої фріланс-діяльності — це наявність документації, яка підтверджує факт надання вами послуг. А це — ваша впевненість у тому, що ці послуги будуть оплачені.


Залишити відповідь