Випадок рейдерського захоплення нежитлового приміщення та шляхи вирішення подібних справ у судовій практиці.

шляхи вирішення рейдерського захоплення приміщення у судовій практиці

За юридичною допомогою в адвокатську компанію «Климчук та Партнери» звернувся Клієнт, який постраждав від рейдерського захоплення придбаного ним гаража.

Опис ситуації: Клієнт став власником гаражного боксу, що входить до складу одного з гаражних кооперативів. Згідно з законодавством України, він поетапно виконав наступні дії: вступив до гаражного кооперативу і став його повноправним членом, сплатив вступний внесок і систематично сплачував всі членські внески, виготовив технічний паспорт на гараж. Через кілька років після придбання, наш Клієнт фактично позбувся права користування власним майном, оскільки у цього ж гаража раптом з’явився ще один власник. Саме тому він і звернувся за допомогою до нас.

Це досить проста справа, з точки зору розуміння ситуації, і достатньо складна, з точки зору судового розгляду. Виявилося, що через декілька років, первинний власник гаража нібито уклав усну угоду з «новим власником», про купівлю-продаж раніше згаданого гаражного боксу і зробив це в присутності свідків. Крім цього, новий склад правління гаражного кооперативу, оперативно виключив нашого Клієнта з членів кооперативу, прийняв до своїх лав новоявленого власника гаража, тим же складом прийняв рішення про відкриття гаражного боксу і закріпив це все оформленням акту. На судовому процесі з’ясувалося, що в справі також присутній висновок почеркознавчої експертизи, наданий «новим власником» гаража, який нібито свідчить про підробку підпису первинного власника гаража в момент передачі його нашому Клієнту. У процесі суду наші юристи довели, що висновки експертизи не можуть бути прикріплені до справи, оскільки порядок проведення експертизи був порушений, а усно оформлений договір купівлі-продажу не є дійсним, оскільки сума, що фігурує в ньому перевищує в 20 і більше разів розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян України. Взявши до уваги всі доводи сторін, суд ухвалив рішення: визнати незаконним виключення Клієнта «Климчук та Партнери» із членів гаражного кооперативу, визнати його право на користування гаражним боксом і зобов’язав «нового власника» гаража звільнити незаконного займану ним площу.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/42869601


Залишити відповідь