Основні помилки під час подання податкових декларацій

Основні помилки під час подання податкових деклараційЗ 1 січня 2018 року розпочався етап подання декларацій про майновий стан і доходи. Порядок заповнення декларації та додатків до неї наведено в Інструкції, затвердженій Наказом Міністерства фінансів України № 859. Процедура заповнення декларації в електронному вигляді не складна. Але на допомогу декларантам Національне агентство по запобіганню корупції видало роз’яснення по заповненню кожного пункту декларації. Попри це, українці все ж таки допускають помилки під час заповнення декларацій, не зазначивши окремі види доходів.

Не правильно визначають хто відноситься до членів сім’ї. Членом сім’ї є подружжя, навіть за умови окремого проживання, якщо їх шлюб офіційно не розірвано, або навпаки — вважається членом сім’ї у випадку спільного проживання, пов’язаності спільним побутом та наявності взаємних прав та обов’язків навіть без офіційного шлюбу.

Часто не враховують так зване «додаткове благо» у вигляді прощеного боргу. Роздування ринку споживчого кредитування скінчилося тим, що банки, оптимізуючи свої кредитні портфелі, повністю або частково прощали борг безнадійним позичальникам. Такий «прощений борг» за законом є «додатковим благом», яке підлягає оподаткуванню за звичайною ставкою (18%) та зазначенню у декларації.

Не зазначають у декларації об’єкти незавершеного будівництва, об’єкти, що перебувають у стадії перебудови, або зазначають об’єкт нерухомості без зазначення земельної ділянки, на якій він розташований. Випадково забувають вказати об’єкти, які відносяться до цінного рухомого майна, наприклад, ювелірні вироби, персональні або домашні електронні пристрої, одяг, антикваріат, твори мистецтва, меблі. Особливо коли такі об’єкти були отримані як подарунки.

Не вважають за потрібне вказати транспортні засоби, якими користується декларант на підставі довіреності.


Залишити відповідь